Rodinné focení: co na sebe a s sebou?

23.10.2022

Jistě chcete na rodinných fotografiích vypadat naprosto fantasticky. Jak to ale udělat? Přináším vám pár tipů, které vám pomohou při výběru oblečení. A navíc vám poradím, co si přibalit do tašky, aby focení probíhalo bez zádrhelu.

OBLEČENÍ


Do jakéhokoliv prostředí se hodí klasika v podobě džínsů a bílého trička.

Jak vypadá takové focení v džínách se můžete podívat tady.

U pánů nedoporučuji polokošile. Mnohem lépe na fotce vypadá klasická košile s vyhrnutými rukávy.

Můžete si vzít i jakékoli barvy, důležité je, aby k sobě ladily (vyhněte se však barvám neonovým a pokud možno i černé). Volte raději barvy pastelové nebo tlumené.

Existují však i výjimky. Třeba na podzim a v zimě je super oranžová či červená (ale opět, ne neonová).

Myslete i na detaily. Využít můžete různé doplňky:

  • klobouk
  •  vestu
  •  stuhu
  •  pro malé princezny čelenku,...


Vhodné je mít jednobarevné svršky. Určitě ne trička s výraznými obrázky či nápisy. Tričko s obřím půllitrem a nápisem "král hospody" může být vtipné, ale na rodinné fotce to prostě vypadat dobře nebude. :)

Stejně tak třeba obrázek spidermana nebo tlapkové patroly na fotce zbytečně odvádí pozornost.

Samozřejmě, pokud máte malé dítko a to se šprajcne, že bez svého oblíbeného trička s obrázkem nepůjde, vezměte mu ho. Raději tričko s obrázkem než otrávené nebo ubrečené dítě na fotce.

Jediné co vás požádám: smyjte dětem případné tetovačky či barevné laky na nehtech. Hlavně ne těsně před focením, ať pak nejsou na kůži vidět zarudlá místa od drhnutí.

Dětem vezměte něco na převlečení i když jdete pouze na focení ZÁKLAD, pro případ, že se třeba po cestě polijí.

Oblečení by samozřejmě mělo být hlavně pohodlné. V kousavém svetru či upnutých kalhotách se nikdo šťastně tvářit nebude.

Pro dámy: i když nejste zvyklé na líčení, na focení se prosím překonejte, obyčejná linka na oči, řasenka a balzám na rty udělá na fotkách velký rozdíl, věřte mi. Kompaktní pudr v kabelce se bude hodit pro zmírnění odlesků.

V případě těhotenského focení doporučuji těsnější oblečení přes bříško, které pak na fotce krásně vynikne. To je přesně to, co u těhu focení chceme.

Vzít si sebou můžete také obrázek z ultrazvuku.

Na focení STANDART a MAXI si můžete vzít i vícero oblečení. Času na převléknutí je dost. Počítejte však s tím, že fotím pouze venku a tam se tedy budete muset také převléknout.


CO S SEBOU

Pokud půjdete pouze na focení ZÁKLAD, není v podstatě potřeba nosit nic (mimo oblečení pro děti, jak jsem psala výše). Focení trvá max. 20 min.

V ostatních případech vezměte dětem sebou nějakou svačinku (oblíbené kokino je super pro vykouzlení úsměvu, když všechny ostatní metody selžou :) ) a hlavně pití, v létě studené, v zimě třeba teplejší čaj do termosky.

Oblíbená hračka zase může dětem pomoci zbavit se případné nervozity a i na fotkách vypadá hračka fajn. Aspoň si pak za spoustu let budete moci zavzpomínat, s čím si váš potomek rád hrál.

Pokud je vaše dítě zvyklé na dudlík, vezměte ho pro jistotu také.

Stoprocentě se vám budou hodit vlhčené ubrousky. I když své děti před focením kontroluji, stejně se jim po cestě povede si umazat pusu od čokolády (a neptejte se mě, kde ji po cestě vezmou, určitě to znáte také).


Mohlo by se hodit: Jak připravit děti na rodinné focení


Pro inspiraci se můžete podívat na mou nástěnku na pinterestu

A pokud zatoužíte po svých rodinných fotkách, objednat se můžete zde.