6 důvodů, proč byste měli investovat do rodinné fotografie

23.11.2022

Denně na nás skáčou nejrůznější fotografie ze všech stran, a tak už si ani neuvědomujeme, jak výjimečné mohou být.

S iPhony doslova přilepenými k dlaním je velmi snadné nacvakat za den stovky fotografií dětí, mazlíčků i nás samotných.

Při focení někým jiným se také nemusíte cítit úplně dobře. Mnozí z nás odkládají focení dokud nezhubnou, neobraví si vlasy či si nenechají narůst ofinu.

Avšak pokud tyto obavy odložíte stranou a vrhnete se do toho po hlavě zjistíte, že rodinné fotografování je krásná, kouzelná a celoživotní investice.

Potřebujete jasné argumenty? Pojďme se společně podívat na důvody, proč je rodinné fotografování výhodnou investicí, které nebudete nikdy litovat.

1. Získáte autentické fotografie vás všech společně

Pokud vedete hektický život s vytíženou rodinou, jistě víte, jak těžké to může být. Fotografie celé vaší rodiny (včetně vás!) je tak vzácným klenotem.

Dopřát si profesionální rodinnou fotografii znamená, že ani jeden z vás nebude trčet za objektivem. Je to osvěžující změna oproti uspěchaným selfie s někým, komu chybí půlka obličeje.

2. Budete mít něco speciálního, co můžete věnovat svým dětem

Přemýšlejte o rodinné fotografii jako o budoucím dárku svým dětem.

Nerada to říkám, ale nikdo z nás tu nebude věčně. Vaše děti (a vnoučata) se budou v budoucnu chtít podívat na krásné rodinné fotografie a vzpomínat na společně strávený čas.

Fyzických fotografií, na rozdíl od digitálních snímků v telefonu, si budete více vážit a budou se moci předávat z generace na generaci.

3. Zachytíte prchavé okamžiky

Jako rodiče si až příliš dobře uvědomujeme, jak rychle naše děti rostou. V jedné chvíli se batolí a v druhé vylétají z rodného hnízda. Stačí mrknout a propásnete to.

Když si budete těchto okamžiků vážit, budete mít na co s úsměvem vzpomínat ještě dlouhá léta.

Rodinné fotografie mají tu moc přenést vás do chvíle, kdy jste mohli s lehkostí nést vašeho chlapečka v náručí nebo kdy se k vám vaše holčička tulila a hladila vás po vlasech.

4. Budete mít nádherné fotografie, které si můžete vystavit

Dávno pryč jsou ty doby, kdy jsme dávali filmy z fotoaparátu k vyvolání a netrpělivě čekali na výtisky, které jsme pak vkládali do fotoalb a rámečků.

Kolik z vás je vinno tím, že má v telefonu tisíce fotografií svých dětí a nic s nimi nedělá?

Jednou z výhod najmutí profesionálního fotografa je, že pracuje s dodavateli, kteří vám pomohou vystavit vaše fotografie nepřeberným množstvím způsobů. A navíc veškerou práci s tiskem udělají za vás - co se vám na tom může nelíbit?

Vyvěšování krásných radostných fotografií po celém domě může mít přínos i pro duševní zdraví. Vystavení rodinných fotografií může navíc pomoci zvýšit sebevědomí vašeho dítěte. Cítí se díky tomu ceněné a milované. Zároveň vidí, že je součástí něčeho důležitého.

A co víc, fotky na zdech vypadají prostě úžasně.

5. Budete se cítit povzneseně

Když už mluvíme o duševním zdraví, vystavování autentické lásky a radosti vaší rodiny po celém domě vám opravdu může zlepšit náladu.

Když vaše stěny a police zdobí šťastné rodinné fotografie, jsou neustálou připomínkou vašeho krásného jedinečněho spojení a milých vzpomínek.

Dokonce i ve "špatných" dnech, kdy se zdá, že se nic nedaří, děti se nepřestávají hádat a nejmladší bez ustání pláče, se můžete na tyto fotografie podívat a připomenout si, o čem to vlastně je.

Mým úkolem je vytvořit pro vás fotky, které vám vykouzlí úsměv na tváři pokaždé, když se na ně podíváte. Rodinné fotografie jsou něčím, co vám každý den vylepší náladu - existuje lepší důvod pro investování do focení?

6. Samotné fotografování si skutečně užijete

Slibuji! Vím, že focení není na vašem seznamu zábavných rodinných zážitků, ale mýlíte se.

Berte to jako zábavu mimo váš rušný život, kdy se můžete znovu spojit jeden s druhým, aniž by vás rušila práce, všelijaké přístroje nebo domácí úkoly. Jakmile se uvolníte, bude to zážitek plný chichotání a na cvakání fotoaparátu si rychle zvyknete.

Dobrý fotograf vám bude v průběhu focení dávat jemné podněty, takže se nestane, že nebudete vědět, kam s rukama.

Nikdy nebudete litovat, že jste se nechali nafotit rodinným fotografem, ale možná budete litovat, že jste se nafotit nenechali.

Když mi umřel můj tatínek a já se probírala krabicí rodinných fotek zjistila jsem, že nemáme žádnou společnou. Už je to pár let, ale mrzí mě to pořád stejně.

Když se navíc necháte vyfotit každý rok nebo dva, budete mít nádherný záznam toho, jak jste jako rodina společně rostli - co může být lepšího!


Kam dál? Může se hodit:

Jak vybrat dobrého rodinného fotografa

Rodinné focení: co na sebe a s sebou?

Jak připravit děti na rodinné fotorafování?